Šogad "Goda salaspiliešu" rindas papildina pašvaldības SIA "Salaspils Siltums" valdes locekle un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas prezidente Ina Bērziņa-Veita.

Ar brīdi, kad viņa pārņēma uzņēmuma vadības grožus, Salaspils siltumapgādes nozarē sākās jauns laikmets – atšķirīgs no iepriekšējā. Atšķirīga, jo ārkārtējās situācijas ietekmēta, šogad bija arī Goda salaspilieša titula piešķiršanas ceremonija. Ina Bērziņa-Veita apbalvojumu no domes priekšsēdētāja rokām saņēma tieši savā darba vietā – "Salaspils Siltumā".

I. Bērziņa-Veita vada uzņēmumu kopš 2011. gada. Šo gadu laikā "Salaspils Siltums" ir kļuvis par mūsdienīgu siltumenerģijas ražotāju, kuru pazīst ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Viņas vadībā uzņēmums ir uzņēmis ilgtspējīgu un videi draudzīgas attīstības kursu, lai klientiem nodrošinātu drošu siltumenerģijas piegādi par iespējami zemākām cenām. Ir rekonstruēti siltumtīkli, uzbūvēta jauna šķeldas katlumāja un ievērojami pazemināts siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs, veiksmīgi ir uzsākta daudzdzīvokļu ēku renovācijas atbalsta programma.

2019. gada septembrī tika atklāta Ziemeļaustrumeiropā lielākā, bet Latvijā pirmā saules siltumenerģijas lielizmēra stacija, ar ko "Salaspils Siltums" kļuva par pirmo uzņēmumu Latvijā un lielāko Baltijā, kas centralizētajā siltumapgādes sistēmā izmanto saules enerģiju.

SIA "Salaspils Siltums" vairākkārt ir ieguvis prestižas starptautiskas balvas par ieguldījumu un veikumu enerģētikas un klimatu mērķu sasniegšanā.

Pasniedzot Inai Bērziņai-Veitai Goda rakstu un zelta krūšu nozīmi, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars uzsvēra: "Mums kā salaspiliešiem ir pamats lepoties ar "Salaspils Siltuma" panākumiem, kas nebūtu iespējami, ja uzņēmumu nevadītu Ina Bērziņa-Veita. Atzīsim to un pateiksimies par viņas devumu mūsu novadam un valstij, sniedzot viņai "Goda salaspilieša" titulu".

"Tas tiešām man ir ļoti liels pārsteigums, un esmu ļoti pagodināta. Pirmajā brīdī jutos apmulsusi. Kad raugos uz šādu padarīto darbu apkopojumu, izklausās patiešām vareni, bet īstenībā tas ir ikdienas darbs ko daru kopā ar saviem kolēģiem. Mums tiešām ir prieks censties! Lai mums visiem izdodas!" saņemot apbalvojumu, teica Goda salaspiliete Ina Bērziņa-Veita.

Avots: Salaspils novada pašvaldība www.salaspils.lv

Fotogrāfs: Kaspars Suškevičs

Video: Salaspils kultūras nams