iso50001 award

“Salaspils Siltums” uzņem Salaspils 1.vidusskolas skolēnus

Kā tiek ražots siltums un kā tas nonāk līdz mūsu mājām? Kā siltumu saglabāt un ietaupīt? Šos un citus jautājumu skaidrojām Salaspils 1.vidusskolas 7.klašu skolēniem, kas kopā ar pedagogiem viesojās pašvaldības uzņēmumā "Salaspils Siltums".

Pavasaris mūs nelutina ar silto laiku, un tas nozīmē, ka turpinās apkures sezona un "Salaspils Siltumā" darbojas šķeldas katlumāja, kas siltumu ražo gada vēsajos mēnešos. Skolēniem bija iespēja aplūkot, kā notiek šķeldas piegāde, kā tā nonāk kurtuvē, kā arī redzēt degšanas procesu.

Ūdens sagatavošanas laboratorijā skolēni uzzināja, kādēļ tīkla ūdens ir zaļā krāsā, kāpēc ir nepieciešams veikt ūdens kvalitātes analīzes, kā tiek mērīts ūdens PH līmenis un kāpēc ir svarīgi nepieļaut kaļķakmens veidošanos siltumapgādes sistēmā.

"Salaspils Siltumā" ražošanas process ir automatizēts, taču operators 24 stundas diennaktī uzrauga, lai sistēmas darbotos nepieciešamajā režīmā. Skolēniem bija iespēja iejusties operatora darbā un vērot notiekošos procesus monitoru ekrānos.

Skolēni devās arī uz pilnībā atjaunotu gāzes katlumāju, kur ir uzstādīti trīs jauni gāzes ūdenssildāmie katli. Gāzes katlus iedarbina, kad šķeldas katla jauda nespēj nodrošināt nepieciešamo siltuma daudzumu.

Kā ietaupīt siltumu un palīdzēt samazināt savas ģimenes rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem? Skolēniem skaidrojām, kā pareizi vēdināt istabu un kā taupīgi lietot karsto ūdeni.

Tāpat skolēni uzzināja, kāpēc veic ēkas siltināšanas pasākumus un kādēļ ir svarīgi rūpēties ne tikai par savu dzīvokli, bet par visu māju kopumā.