iso50001 award

Jaunie speciālisti tiekas vasaras skolā

Vasaras izskaņā Salaspils Siltums pārstāvji apmeklēja vasaras skolu 5th International DHC+ Summer School, kas norisinājās Beļģijas pilsētā Genkā.

DHC+ vasaras skola tiek rīkota jau piekto gadu, piedāvājot jaunajiem speciālistiem no dažādām valstīm visaptverošu lekciju programmu par inovācijām centralizētajā siltumapgādē. Šogad mācību galvenā tēma bija Ceturtās paaudzes siltumapgāde, kuras pamatā ir atjaunojamo resursu izmantošana (biomasa, saule, ģeotermālie resursi, u.c.). Lekcijas pasniedza nozares eksperti no Beļģijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas. Tāpat dalībnieki apmeklēja praktiskās nodarbības un aplūkoja, kā mūsdienu tehnoloģijas tiek pielietotas jaunajos dzīvojamajos projektos.

Vasaras skolas mērķis ir sniegt jaunajiem speciālistiem visaptverošas teorētiskās zināšanas par mūsdienīgākajām tehnoloģijām nozarē, kā arī veicināt šo zināšanu pielietošanu turpmākajā darbā, veicinot mūsdienīgu un videi draudzīgāku risinājumu ieviešanu. Nozīmīgs ieguvums vasaras skolas dalībniekiem ir savstarpējo starptautisko sakaru nodibināšana, kas būs noderīgi turpmākajā darbā.

Tematiskās lekcijas, kā arī pētniecības un praktisko iemaņu un veicināšanas vieta. Starptautiskā DHC + vasaras skola ietver arī sadarbības pasākumus, piemēram, vakariņas un grupu darbu, lai izveidotu savienojumus starp dalībniekiem.

Pētniecības centrs Energy Ville, kur tika uzņemti vasaras skolas apmeklētāji,un kur noritēja praktiskās nodarbības. Pētniecības centrā tiek pētītas akumulācijas iespējas un efektīva alternatīvo resursu izmantošana.
Saules bateriju efektivitātes pētījumi centrā Energy Ville.
Pirmais ģeotermālā ūdens dziļurbums Beļģijā, pētniecības centrā Vito. Dziļurbums ir 3.5-4 kilometrus dziļš, savukārt termālā ūdens temperatūra sasniedz 124 0C. Pētniecības centrā tiek pētītas iespējas termālo ūdeni izmantot centralizētajā siltumapgādē.
Ceturtās paaudzes siltumapgādes tīkli Harlenā. Šajos siltumtīklos kā siltumnesējs tiek izmantots ūdens no bijušajām ogļu raktuvēm, kura temperatūra ir aptuveni 28 0C.
Vasaras skolas apmeklētāji – jaunie speciālisti no Francijas, Turcijas, Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas, Beļģijas, Itālijas, Zviedrijas, Somijas, Slovēnijas un Latvijas.