iso50001 award

Gatavojoties pilsētas svētku gājienam

Tuvojoties Salaspils pilsētas svētku gājienam, arvien vairāk tiek domāts, kā posties un ko ņemt līdzi gājienā. SIA Salaspils Siltums pasākumos vairākus gadus ir izmantojusi balonus – gan ar hēliju, gan ar gaisu pildītus.

Baloni ir skaists atribūts un tie it īpaši patīk bērniem, bet kā pierāda vides eksperti, baloni var arī nodarīt lielu kaitējumu videi, dzīvniekiem un putniem. Ar hēliju pildītie baloni var augstu un tālu aizlidot, bet tomēr pēc kāda laika, mainoties gaisa spiedienam un temperatūrai, tie saplīst un nokrītot zemē kļūst par atkritumiem. Baloni tiek izgatavoti no plastmasas, kas vidē nesadalās – tas rada risku, ka kāds no dzīvniekiem vai putniem vēlēsies tos apēst, kad tie nokļūst uz zemes. Balons – tas ir skaistums uz īsu brīdi, kas pēc laika pārvēršas atkritumos, kas spēj pazudināt kādu.

Nesen, 25. aprīlī, arī SIA Salaspils Siltums pārliecinājās, ka balonu izmantošana pasākumos, it sevišķi dienās, kad valda vējš, ir lieka un apgrūtinoša. Daugavas ielas 2 renovācijas būvdarbu noslēguma pasākumā valdīja spēcīgi vēji, kuru ietekmē baloni ar visu sparu vēlējās kaut kur aizlidot un ik pa laikam saduroties ar šķēršļiem – sprāga, radot traucējošas skaņas. Pēc pasākuma bija jāapstaigā liela teritorija, meklējot balonu paliekas, lai netiktu piemēslota apkārtne.

Tāpēc Salaspils Siltums, pošoties 1.jūnija Salaspils pilsētas svētku gājienam, izmantos no papīra izgatavotus karodziņus nevis plastmasas balonus – mēs sakām “nē” baloniem un aicinām arī Jūs pievienoties!

ss karodzini