iso50001 award

Meža ielas 7 renovācijas būvdarbu atklāšanas pasākums

Šī gada 15. maijā tikāmies pie dzīvojamās mājas Meža ielā 7, Salaspilī, lai svinīgi atklātu renovācijas būvdarbu uzsākšanu. Pasākumā piedalījās Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, SIA "Salaspils Siltums", AS "SEB bankas" un būvniecības uzņēmuma SIA "EKOTEH Būve" pārstāvji, kā arī citi interesenti.

 

Meža ielas 7 ēka ir viena no pirmajām mājām Salaspilī, kura uzsāks renovācijas būvdarbus, izmantojot jauno Eiropas Savienības struktūrfonda atbalstu.

Raimonds Čudars, Salaspils novada domes priekšsēdētājs:

"Šajā sezonā Salaspilī aptuveni desmit mājas uzsāks renovāciju, tāpēc jau rudenī Salaspils būtiski izmainīsies. Meža ielas 7 iedzīvotāji ir vieni no pirmajiem, kuri ir spējuši savā starpā vienoties, un ar savu apņemšanos mājas iedzīvotāji rāda piemēru citiem. Galvenais, lai renovācija izdodas un atjaunotā māja priecē visus mājas iedzīvotājus un to pēcnācējus."

Ina Bērziņa-Veita, SIA Salaspils Siltums valdes locekle:

"Meža ielas 7 renovācijas projektā esam ieguldījuši daudz laika un pūļu, lai šodien varētu svinīgi atklāt renovācijas būvdarbu uzsākšanu. Patiess prieks, ka mājas īpašnieki ir pieņēmuši šo svarīgo lēmumu. Novēlam mājas iedzīvotājiem pacietību un sapratni būvniecības darbu laikā, lai gala rezultātā mēs varētu šeit pulcēties jau pie atjaunotas un skaistas mājas."

Jānis Diedišķis, AS SEB bankas uzņēmumu apkalpošanas centra vadītājs:

"Priecājos, ka Salaspils pašvaldība un iedzīvotāji saskata un novērtē būtiskos ieguvumus, ko sniedz ēku energoefektivitātes uzlabošana – gan mazāki ikmēneša rēķini par apkuri, gan arī īpašuma tirgus vērtības pieaugums. Taču ir vēl viens ieguvums, ko precīzi kvantificēt nav iespējams – tā ir pilsētvides uzlabošanās. Pilsētas, kurās tiek īstenoti ēku renovācijas projekti, kļūst sakoptākas un patīkamākas gan iedzīvotājiem, gan viesiem. SEB banka ir bijusi visaktīvākā no finansētājiem iepriekšējos ēku energoefektivitātes programmas posmos, tādēļ esam uzkrājuši vislielāko pieredzi, un esam gatavi likt to lietā jaunajā programmas posmā."

Oskars Petrovs, SIA EKOTEH Būve valdes priekšsēdētājs:

"Mūsu uzņēmums jau vairākkārt ir piedalījies Salaspils vides uzlabošanā, tai skaitā Nacionālā Botāniskā dārza oranžērijas būvniecībā un citos būvobjektos. Liels prieks, ka tagad arī piedalīsimies arī mājas Meža ielas 7 renovācijas būvdarbos."

Lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli un energoefektivitāti, kopš 2016. gada septembra Latvijā darbojas DME programma, kuru izstrādāja Ekonomikas ministrija un ievieš ALTUM. ALTUM sniedz daudzpusīgu atbalstu šajā programmā: piešķir grantus, aizdevumu garantijas, aizdevumus projekta realizācijai, kā arī bezmaksas konsultācijas pirms un projekta gaitā.

DME programma tiek īstenota ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. Programmai līdz 2022. gadam no Eiropas Reģionālās attīstības fonda būs pieejami 166 miljoni eiro, savukārt piesaistot banku finansējumu māju renovācijai pieejamais finansējums  sasniedz pat 300 miljonus eiro. Ar programmas atbalstu visā Latvijā piecu gadu laikā plānots atjaunot vairāk kā 1000 daudzdzīvokļu mājas. Līdz pat 50% no izmaksām, kas tiks tērētas māju energoefektivitātes uzlabošanas darbiem, iedzīvotāju vietā tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Pārējās izmaksas iespējams saņemt kā bankas aizdevumu, turklāt dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi.

Papildu informācija par programmu ir pieejama AS "Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum" mājas lapā.

Kā uzsākt savas mājas renovāciju?

"Salaspils Siltums" speciālisti aktīvi apmeklē māju iedzīvotāju sapulces un informē par programmu un iespēju saņemt līdzfinansējumu. Lai pieteiktos konsultācijai, lūdzam sazināties ar "Salaspils Siltums" speciālistiem:

Projektu vadītāja Renāte Bražinska - renate@salaspilssiltums.lv; mob.tel. 29227651

Būvniecības speciālists Andrejs Semjonovs - andrejs@salaspilssiltums.lv; mob.tel. 25616621

Papildu informāciju var saņemt sadaļā "Siltināšana", kā arī sociālā tīkla Facebook lapā "Salaspils siltina".