iso50001 award

Varam lepoties ar vēl vienu skaistu un siltu māju

Tā kā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana ir viens no aktuālākajiem jautājumiem Salaspils novadā, pirms vairāk nekā trīs gadiem dome pieņēma lēmumu deleģēt pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Salaspils Siltums” nodarboties papildus ar jaunu komercdarbības veidu – enerģijas

apsaimniekošanu, kas ietver ēku atjaunošanu un energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēku sektorā. Tā nu ar “Salaspils Siltuma” atbalstu energoefektivitātes  paaugstināšanas pasākumus lēma uzsākt astoņas mājas. Kamēr dažas mājas vēl ir procesā un kaimiņi mēģina vienoties ar kaimiņiem, tikmēr savu atklāšanu pēc renovācijas 27. novembrī jau piedzīvoja nams Meža ielā 7. Darbi tika uzsākti šī gada maijā.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, “Salaspils Siltuma” valdes locekle Ina Bērziņa-Veita ar saviem kolēģiem, finansējuma sniedzēja AS “SEB Banka” pārstāvji, būvnieki, mājas iedzīvotāji un citi interesenti. Uzrunājot klātesošos, domes priekšsēdētājs pirmām kārtām pateicās dzīvokļu īpašniekiem, kuri saņēmās un spēja realizēt tik apjomīgu projektu. “Atļaušos apgalvot, ka tagad ēka Meža ielā 7 krāsojuma ziņā ir viena no skaistākajām Salaspilī. Un tas ir jūsu, mājas iedzīvotāju, nopelns- jūsu pūles, pacietība, īpašums. Jūsu spars ir vainagojies ar acīmredzamu rezultātu. Tagad īpašums ir ne tikai pilnīgi citā tehniskā un vizuālā stāvoklī, bet arī vērtībā, kas ir ļoti būtiski. Lielu paldies gribu teikt arī būvniekiem no SIA “EKOTEH BŪVE” un ceru, ka viņi guva lielu pieredzi un iedzīvotāji būs apmierināti ar viņu darbu. Šis ir projekts, kas kalpo kā lielisks piemērs ne tikai visai pārējai Salaspilij, bet arī būvniecības jomai. Konkrētais projekts ir īpašs arī ar to, ka tas ir pirmais pabeigtais projekts, kas ir realizēts ar pašvaldības kapitālsabiedrības “Salaspils Siltums” dalību Inas Bērziņas-Veitas un viņas komandas vadībā. Pirms vairākiem gadiem, kad sapratām, ka renovācija nenotiek tik raiti, kā gribētos, mums pašvaldībā nekas cits neatlika, kā deleģēt šo svarīgo uzdevumu tieši mūsu kapitālsabiedrībai. Pateicoties viņu darbam, pēdējā laikā varam runāt par tādu kārtīgu “uzrāvienu” energoefektivitātes paaugstināšanas jomā Salaspilī,” teica R. Čudars

Pasniedzot katrai kāpņu telpai dāvanu - ziņojuma dēli ar mājas attēliem pirms renovācijas uzsākšanas, SIA “Salaspils Siltums” valdes locekle Ina Bērziņa–Veita pateicās visiem projektā iesaistītajiem: “Gribu pateikt lielu paldies mājas iedzīvotājiem, kuriem pietika pacietības iziet cauri šim procesam, kas nebūt nebija viegls un īss, bet gala rezultāts, piekritīsiet, ir apburošs. Paldies visiem aktīvistiem, kuri piedalījās procesā, paldies būvniekiem. Paldies maniem kolēģiem Andrejam Semjonovam un Renātei Bražinskai, kuri bija ar jums kopā visu procesa gaitu. ”

Darbu gaitā mājai ir veikta ārsienu, bēniņu, pagraba pārseguma un cokola siltināšana. Lai nodrošinātu svaigā gaisa pieplūdi, ierīkotas vēdināšanas iekārtas, kas savienotas ar radiatoriem. Gaisa vilkmes nodrošināšanai uz jumta vēdināšanas kanāliem uzstādīti deflektori. Nomainīti gan kāpņu telpu un dzīvokļu logi, gan uzstādītas ieejas durvis ar kodu atslēgu. Ņemot vērā, ka arī ēkas iekšējie inženiertīkli (aukstā un karstā ūdens caurules, kanalizācija) ir savu laiku nokalpojuši, tie tika mainīti gan pagrabā, gan pa stāvvadiem. Lai katram iedzīvotājam būtu iespēja regulēt sev vēlamo temperatūru, uz jaunajiem radiatoriem ir uzstādīti termoregulējoši vārsti. Kas nav mazsvarīgi, pirms visiem siltināšanas darbiem tika veikti pamatu pastiprināšanas darbi gala sienām un pilastriem, kā arī mainīts jumta segums. Lodžijas tika stiklotas ar bezrāmja risinājumu, kas dod iespēju atvērt lodžiju pilnībā, ja iedzīvotājs to vēlas. Papildus tika veikts arī kāpņu telpu remonts, lai katram būtu patīkami ieiet atjaunotajā mājā.  Viss iepriekš minētais tehniskais un vizuālais ieguvums tiek papildināts ar to, ka maksājums par apkuri samazināsies līdz 50%.

Atgādinām, ka SIA “Salaspils Siltums” speciālisti ir gatavi apmeklēt mājas organizēto iedzīvotāju kopsapulci un sniegt izsmeļošu informāciju par renovācijas procesu, kā arī atbildēt uz mājas iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem. Iedzīvotājiem vien ir jāvienojas savā starpā un jālemj par to, ka ir gatavi uzsākt sava īpašuma renovāciju.

Avots: www.salaspils.lv