Salaspils novadā ir 119 dzīvojamās mājas, kas ir pieslēgtas centralizētajai apkures sistēmai, no tām 7 mājas ir celtas pēc 2000. gada, kas nozīmē, ka celtniecības standarti ir pietiekami augsti, kā arī 8 mājas jau ir atjaunotas jeb renovētas.

Pārējām 104 mājām atjaunošanas process ir nepieciešams, tā kā liela daļa ir celtas 1960-1980. gados. Būvniecības eksperti jau sen brīdina – padomju laikos celto daudzdzīvokļu namu mūžs tuvojas noslēgumam.

Atjaunošanas process dos ne tikai ēkai skaistu izskatu, bet arī nostiprinās ēkas drošības aspektus. Ja vēlamies dzīvot drošībā, ir jāveic arī tādi kapitālie darbi kā – pamatu stiprināšana, konstrukciju balstīšana pie nepieciešamības, balkonu un lifta nomaiņa, iekšējo inženiertīklu (ūdensvada, elektrības sistēmas sakārtošana), kas tiešā veidā nenodrošina energoietaupījumu, bet tas paildzina mūsu mājokļu mūžu. SIA "Salaspils Siltums" darīs visu, lai šīs izmaksas pēc iespējas samazinātu (kā piemēram, vairāku māju vienlaicīgi atjaunošanas un siltināšanas darbi spēj pazemināt cenas) un iedzīvotājiem pēc šī procesa nebūtu jāmaksā vairāk nekā līdz šim, vai arī gaidāmā piemaksa būtu neliela, jo gaidāms arī Eiropas Savienības līdzfinansējums māju atjaunošanai.

 

Autors: "Salaspils Siltums", SIA