Salaspils novada centralizētās siltumapgādes pirmsākumi ir meklējami 1970.gadā, kad Salaspilī sāka būvēt pirmo katlu māju, kur kā kurināmais tika izmantots sēru saturošs mazuts. Strauji augošas pilsētas vajadzībām nepietika ar katlu mājas jaudu, līdz ar to 1977.gadā tika izbūvēta 10.5 kilometrus gara maģistrālā siltumtrase Rīgas TEC-2 – Salaspils. Ņemot vērā lielus siltumenerģijas zudumus siltumtrasē, 1995.gadā tika pieņemts lēmums atteikties no maģistrālās siltumtrases un modernizēt vietējo siltumenerģijas avotu.
ISO
decembrī “Salaspils Siltums” ieviesa LVS EN ISO 50001:2018 energopārvaldības sistēmu, kas ir LVS EN ISO 50001:2012 papildinātā versija, kuru uzņēmums sākotnēji ieviesa 2016.gadā.
Akumulācijas tvertne un saules kolektoru lauks
projekts “Siltumavota Miera ielā 31A, Salaspilī, pāreja uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu” tika noslēgts un sākot ar septembri jaunā katlu māja, akumulācijas tvertne un saules kolektoru lauks uzsāka savu darbību. Projekts īstenots pateicoties Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstam.
Projekti
uzsāka projektu “Siltumavota Miera ielā 31A, Salaspilī, pāreja uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu”, kura ietvaros tika plānots uzbūvēt 8000 m3 akumulācijas tvertni, jaunu šķeldas katlu māju ar kopējo jaudu 3 MW, kas aprīkota ar dūmgāzu kondensatoru, kā arī uzstādīt lauku ar 1720 saules kolektoriem.
86 saules paneļi
Uzstādīja 86 saules paneļus uz administrācijas ēkas jumta ar kopējo jaudu 25 kW, kas atļauj pilnībā nodrošināt administrācijas ēku ar nepieciešamo elektroenerģiju vasaras periodā, kā arī daļēji apgādā ar elektroenerģiju pārējo saimniecību. Viens no galvenajiem šī projekta ieguvumiem ir ievērojams izmešu ietaupījums – 436.5 tonnas CO2 gadā.
Samazināts CO2
Īstenoto modernizācijas pasākumu rezultātā uzņēmums 2016.gadā ir spējis samazināt CO2 emisijas par 80%, salīdzinot ar 2011. gadu, savukārt siltumenerģijas tarifs no 2010. gada līdz 2016. gadam tika samazināts par 23%.
Datu nolasīšanas sistēma
Ieviesa elektronisko datu nolasīšanas sistēmu, kas dod iespēju operatīvi kontrolēt siltumenerģijas ražošanu, patēriņu un zudumus siltumtrasēs.
Saulkalne gāzes ūdenssildāmais katls
Saulkalnes katlumājā tika uzstādīts rezerves gāzes ūdenssildāmais katls.
Jauns biokurināmā katls
Nodots ekspluatācijā jauns biokurināmā (šķeldas) katls ar jaudu 7 MW.
Salaspilī siltumtrase
Salaspilī tika nomainītas novecojušās siltumtrases pret rūpnieciski izolētām caurulēm.
Saulkalnē siltumtrase
Saulkalnē siltumtrase tika pilnībā nomainīta pret rūpnieciski izolētām caurulēm.
Trīs jauni gāzes katli
Salaspils katlumājā, aizstājot vecās un nokalpojušās iekārtas, tika uzstādīti trīs jauni gāzes ūdens sildāmie katli.