Neraugoties uz to, ka pēdējā nedēļa februārī bija silta, kopumā mēnesis bija aukstākais pēdējo gadu laikā. Februāris mūs priecēja gan ar krāšņām un sniega pilnām ainavām, gan ar sala pilnām dienām.

Salaspilī vidējā āra gaisa temperatūra februārī bija -5°C, kas ir krietni aukstāk par iepriekšējo gadu. 2020. gada februāra vidēja temperatūra sastādīja +2,5°C.

Februāris ir īsais mēnesis, turklāt salīdzinoši silta un saulaina nedēļa mēneša beigās radīja iespaidu, ka rēķinam par siltumu nav jābūt lielam. Taču nav jāaizmirst, ka rēķins par piegādāto siltumenerģiju tiek sastādīts par pilnu mēnesi.

Atgādinām, ka āra gaisa temperatūrai pazeminoties par vienu grādu, patēriņš vidēji pieaug par 5%. Attiecīgi siltumenerģijas patēriņš šī gada februārī pieauga aptuveni par 37 % salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Šogad šo pieaugumu daļēji kompensēs zemāks tarifs, kas no 2020. gada 1.oktobra ir par 12,7% mazāks.

Ēkās, kurās ir uzstādīti automatizēti siltummezgli siltumenerģijas patēriņš tiek automātiski regulēts pēc āra gaisa temperatūras. Gadalaiku pārejas periodā – pavasarī tas nepieļaus ēkas pārkurināšanu un nodrošinās komfortu mājokļos.

SIA Salaspils Siltums aicina izmantot siltumu racionāli un sekot līdzi savas mājas patēriņam!