Kāpēc renovācija ir nepieciešama? Kā saņemt ES fondu līdzekļus un Salaspils pašvaldības atbalstu? Kas ir nepieciešams, lai uzsāktu dalību programmā un kādi būs ieguvumi pēc renovācijas? Uz šiem un citiem jautājumiem par mājas atjaunošanas procesu Jums sniegs atbildes SIA "Salaspils Siltums" speciālisti.

Viss, kas ir jādara – mājas pārstāvjiem jāuzaicina SIA "Salaspils Siltums" pārstāvji uz mājas iedzīvotāju kopsapulci.

Pavasaris ir piemērots laiks, lai uzsāktu savas mājas atjaunošanas procesu un tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, lai nākamajā būvniecības sezonā varētu veikt būvniecības darbus. Sagatavošanās procesā tiek veikta ēku tehniskā apsekošana, energoaudits, projektēšanas un citi nepieciešamie priekšdarbi. Mājām, kurām nepietiek laika un specializētās zināšanas, pašvaldības uzņēmums SIA "Salaspils Siltums" labprāt palīdzēs šo laikietilpīgo procesu noorganizēt.

Gadījumos, kad mājas iedzīvotājiem ir vēlme atjaunot savu māju, bet apsaimniekošanas uzņēmums atturas uzsākt šo procesu – pastāv iespēja dibināt mājas biedrību renovācijas nolūkos, kas neietekmēs līdzšinējo apsaimniekošanas kārtību. Biedrības vienīgā funkcija būs aktīvi piedalīties renovācijas procesā, jo ES fondu programmā var piedalīties tikai juridiskas personas.

SIA "Salaspils Siltums" speciālisti labprāt apmeklēs mājas organizēto iedzīvotāju kopsapulci un sniegt izsmeļošu informāciju par renovācijas procesu, kā arī atbildēt uz mājas iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem.

Šobrīd iedzīvotāji var veikt savas mājas atjaunošanu, saņemot ES līdzfinansējumu 50% apmērā no projekta attiecināmajām izmaksām. Programmas darbības laiks ir līdz 2022.gadam vai kamēr nav izlietoti šim mērķim piešķirtie 166 miljoni eiro. Šī brīža programmas apguves dati liecina, ka līdzfinansējums var arī tikt izsmelts ātrāk par 2022. gadu! Papildus tam, Salaspils novada dome piešķir līdzekļus līdz 15 000 eiro katrai mājai, lai segtu daļu izdevumu par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanu. Pašvaldības līdzfinansējumu iespējams saņemt tikai pēc būvniecības darbu pabeigšanas.

Pieteikties konsultācijai vai uzaicināt speciālistus uz mājas sapulci var, vēršoties pie SIA "Salaspils Siltums" Energoefektivitātes nodaļas projektu vadītājas Renātes Bražinskas (e-pasts - renate@salaspilssiltums.lv; mob.tel. 29227651)

Nepalaid garām šo lielisko iespēju – atjauno savu māju ar līdzfinansējumu!

Papildu informāciju var saņemt arī sociālā tīkla Facebook lapā "Salaspils siltina".