Šodien mājas biedrības "Maskavas 1" pārstāvji kopā ar SIA "Salaspils Siltums" darbiniekiem devās uz vairākiem objektiem Rīgā, lai klātienē apskatītu bezrāmju lodžiju iestiklošanas sistēmu.

Lai izvērtētu sistēmas īpašības, tika apmeklēta gan jaunceltne, gan pirms vairākiem gadiem atjaunota daudzdzīvokļu māja, kur šī sistēma ir uzstādīta. Mājas biedrības pārstāvjiem bija iespēja uzdot jautājumus par sistēmas uzstādīšanu un ekspluatāciju ražotāja uzņēmuma pārstāvim. Šāds mūsdienīgs lodžiju iestiklošanas risinājums ir plānots vairāku māju atjaunošanas projektos Salaspilī, to skaitā arī Maskavas ielā 1.

Bezrāmju iestiklošanas sistēma sastāv no augšējās un apakšējās alumīnija vadulas un stikliem, kuru malās ir horizontāli rullīši. Visus balkona stiklus var atvērt uz iekšu kā grāmatas lapas, piestumjot tos pie sienas, tādējādi nesamazinot balkona plašuma sajūtu. Tas atvieglo arī praktisko kopšanu - stiklu mazgāšanu. Lodžiju stiklošana ir nepieciešama arī, lai pasargātu iekštelpu no nokrišņiem, putekļiem un vēja iedarbības (jūtami paaugstinot siltuma saglabāšanu iekštelpās).